Περίληψη

Το ΙΑΤΑ ταξιδιωτικό γραφείο Ask2Travel αναζητά Βοηθό Λογιστηρίου με ομαδικό πνεύμα και διάθεση για μάθηση.

Ρόλος

Η εταιρεία αναζητά για την στελέχωση του λογιστηρίου, ένα άτομο προσεκτικό, με όρεξη να γνωρίσει την βασική λειτουργία στον κλάδο των τουριστικών γραφείων.

Κύρια αρμοδιότητα του βοηθού λογιστηρίου είναι ο έλεγχος των καθημερινών εγγραφών (αεροπορικά εισιτήρια, κρατήσεις ξενοδοχείων, ακτοπλοϊκά, transfer κλπ), με σκοπό την μετέπειτα έκδοση τιμολογίων προς τους πελάτες της επιχείρησης.

Η θέση αναφέρεται στον προϊστάμενο λογιστηρίου.

Αρμοδιότητες

  • Εξαγωγή αρχείου για έλεγχο από Travel Force (Panasoft)
  • Έλεγχος εγγραφών μέσω excel
  • Συμφωνίες πελατών, προμηθευτών, τραπεζών
  • Έλεγχος τήρησης συμφωνίας με πελάτες για έκδοση παραστατικών
  • Γενικές εργασίες λογιστηρίου

Επιθυμητά προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ ή ΤΕΙ οικονομικής / λογιστικής κατεύθυνσης
  • Βασικές γνώσεις του προγράμματος Travel Force της Panasoft
  • Υψηλή (advanced level) γνώση του Excel
  • Αγγλικά (γραπτό και προφορικά)
  • Ομαδικό πνεύμα
  • Ανεπτυγμένη ικανότητα επικοινωνίας
  • Διάθεση για εκμάθηση
  • Ικανότητα οργάνωσης και προγραμματισμού εργασιών

Η εταιρεία προσφέρει

  • Εργασία 40 ώρες την εβδομάδα
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Ευχάριστο και δυναμικό περιβάλλον εργασίας
  • Συνεχή εκπαίδευση & ανάπτυξη

Πρέπει να συνδεθείτε για να κάνετε αίτηση για τη θέση.

Σχετικά με Ask2Travel

H επιχείρηση Ask2Travel, είναι ένα από τα μεγάλα Ελληνικά τουριστικά γραφεία με άδεια ΙΑΤΑ και
εγκαταστάσεις σε Καλλιθέα, Θεσσαλονίκη και Ηράκλειο Κρήτης.

Διαθέτει εξειδικευμένα τμήματα και παρέχει κορυφαία εμπειρία εξυπηρέτησης σε μεγάλες Ελληνικές ή
πολυεθνικές επιχειρήσεις και σε εκατοντάδες τουριστικά γραφεία.

Παράλληλα μέσω εξειδικευμένων ομάδων, υποστηρίξει το topnotchtravellers.com και το www.yachts-sailing.com παρέχοντας υψηλής ποιότητας υπηρεσίες.