Περίληψη

Το ξενοδοχείο Kappa Resort στο Παλιούρι Χαλκιδικής ζητά να προσλάβει Σερβιτόρο / Βοηθό Σερβιτόρου για την τουριστική σεζόν 2022.

Περιγραφή θέσης

Ο Σερβιτόρος / Βοηθός σερβιτόρου θα υποστηρίζει αποτελεσματικά, μαζί με την υπόλοιπη ομάδα του εστιατορίου, όλες τις λειτουργίες επισιτισμού έτσι ώστε οι πελάτες να απολαμβάνουν υψηλού επιπέδου εξυπηρέτηση.

Αρμοδιότητες

  • Σερβίρισμα φαγητών και ποτών, προετοιμασία του εστιατορίου σύμφωνα με τα πρότυπα του ξενοδοχείου
  • Παροχή πληροφοριών σχετικά με το μενού και τη λίστα κρασιών
  • Έλεγχος του χώρου του εστιατορίου και του buffet ώστε να είναι καθαρός και σε άριστη κατάσταση
  • Ευγενικό καλωσόρισμα των πελατών και διαχείριση παραπόνων και αιτημάτων
  • Διατήρηση υψηλής ποιότητας προσωπικής υγιεινής και εμφάνισης

Απαραίτητα προσόντα

  • Εμπειρία σε ανάλογη θέση, 2 ετών ιδανικά σε χώρο εστιατορίου
  • Άριστη γνώση αγγλικών, θα εκτιμηθεί θετικά η γνώση δεύτερης ξένης γλώσσας
  • Ευχάριστη προσωπικότητα και ομαδικό πνεύμα εργασίας
  • Πτυχίο τουριστικής σχολής θα εκτιμηθεί ως επιπλέον προσόν

Προσφέρονται

  • Ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
  • Διαμονή & διατροφή
  • Δυνατότητες εκπαίδευσης και επαγγελματικής εξέλιξης

Αν σας ενδιαφέρει να γίνετε και εσείς μέλος της αναπτυσσόμενης ομάδας του Kappa Resort, μπορείτε να αποστείλετε το βιογραφικό σας σημείωμα και μία φωτογραφία.

You must sign in to apply for this position.

Σχετικά με Kappa Resort

Το Kappa Resort είναι ένα πολυτελές θέρετρο με βίλες και σουίτες στη Χαλκιδική. Σχεδιάστηκε για να προσφέρει ιδιωτικότητα και απόλυτη χαλάρωση στους επισκέπτες που αποζητούν μια κρυφή απόδραση με αποκλειστικές παροχές.

Τοποθετημένο πάνω από τον Τορωναίο κόλπο συνδυάζει την κομψότητα και τη λιτή αισθητική με φόντο το γαλαζοπράσινο ελληνικό στοιχείο. Η αμφιθεατρική του θέση, οι σύγχρονες ανέσεις και το εστιατόριο υψηλής γαστρονομίας, καθιστούν το Kappa Resort ιδανική επιλογή τόσο για οικογενειακές όσο και για ρομαντικές αποδράσεις.

Το Kappa Resort αποτελείται από πολυτελείς βίλες τεσσάρων διαφορετικών τύπων (1, 2, 3 ή 4 υπνοδωματίων) με ιδιωτική πισίνα. Παράλληλα, διαθέτει standard σουίτες (1, 2 ή 3 υπνοδωματίων) με ιδιωτική πισίνα, καθώς και διαμερίσματα (junior suites, 1 ή 2 υπνοδωματίων) με κοινόχρηστη πισίνα.
Όλα τα καταλύματα έχουν θέα τη θάλασσα.