Περίληψη

Το ξενοδοχείο Kappa Resort στο Παλιούρι Χαλκιδικής ζητά να προσλάβει Restaurant Manager με προϋπηρεσία για την τουριστική σεζόν 2022.

Απαραίτητα προσόντα

  • Απόφοιτος τουριστικής σχολής Ελλάδος ή εξωτερικού
  • Ελάχιστη προϋπηρεσία 2 χρόνων σε αντίστοιχη θέση σε ξενοδοχεία 5 αστέρων
  • Άριστη γνώση λειτουργίας των á la carte επισιτιστικών τμημάτων
  • Άριστη γνώση Η/Υ, POS
  • Άριστη γνώση αγγλικών, ενώ δεύτερη ξένη γλώσσα (γαλλικά/ γερμανικά /ρωσικά) θα θεωρηθεί πρόσθετο προσόν
  • Γνώση εφαρμογής και παρακολούθησης διαδικασιών υγιεινής και ασφάλειας
  • Επαγγελματική εμφάνιση και συμπεριφορά
  • Ικανότητες οργάνωσης και διοίκησης προσωπικού εστιατορίων
  • Ομαδικότητα και ικανότητα διαχείρισης πελατών
  • Ευχάριστη προσωπικότητα

Καθήκοντα

  • Ο καθημερινός συντονισμός και υποστήριξη του εστιατορίου
  • Η διασφάλιση ποιοτικής παροχής υπηρεσιών και ικανοποίησης του πελάτη και η άμεση εξεύρεση λύσεων
  • Η ακριβής και αποτελεσματική διαχείριση των παραπόνων των πελατών
  • Η οργάνωση και εποπτεία προγράμματος εργασίας του προσωπικού
  • Να αξιολογεί και να αναθέτει αρμοδιότητες στους υφισταμένους του σύμφωνα με τις ικανότητες και τις δεξιότητές τους
  • Η αξιολόγηση της απόδοσης του προσωπικού για τη βελτίωση της παραγωγικότητάς του
  • Να ακολουθεί την πολιτική και τις ποιοτικές προδιαγραφές της εταιρίας

Το ξενοδοχείο παρέχει

  • Πακέτο αποδοχών αναλόγως προσόντων και προϋπηρεσίας
  • Προοπτικές και ευκαιρίες επαγγελματικής εξέλιξης
  • Επαγγελματικό περιβάλλον εργασίας
  • Διαμονή και διατροφή
  • Συνεχή εκπαίδευση

Αν σας ενδιαφέρει να γίνετε και εσείς μέλος της αναπτυσσόμενης ομάδας του Kappa Resort, μπορείτε να αποστείλετε το βιογραφικό σας σημείωμα και μία φωτογραφία.

You must sign in to apply for this position.

Σχετικά με Kappa Resort

Το Kappa Resort είναι ένα πολυτελές θέρετρο με βίλες και σουίτες στη Χαλκιδική. Σχεδιάστηκε για να προσφέρει ιδιωτικότητα και απόλυτη χαλάρωση στους επισκέπτες που αποζητούν μια κρυφή απόδραση με αποκλειστικές παροχές.

Τοποθετημένο πάνω από τον Τορωναίο κόλπο συνδυάζει την κομψότητα και τη λιτή αισθητική με φόντο το γαλαζοπράσινο ελληνικό στοιχείο. Η αμφιθεατρική του θέση, οι σύγχρονες ανέσεις και το εστιατόριο υψηλής γαστρονομίας, καθιστούν το Kappa Resort ιδανική επιλογή τόσο για οικογενειακές όσο και για ρομαντικές αποδράσεις.

Το Kappa Resort αποτελείται από πολυτελείς βίλες τεσσάρων διαφορετικών τύπων (1, 2, 3 ή 4 υπνοδωματίων) με ιδιωτική πισίνα. Παράλληλα, διαθέτει standard σουίτες (1, 2 ή 3 υπνοδωματίων) με ιδιωτική πισίνα, καθώς και διαμερίσματα (junior suites, 1 ή 2 υπνοδωματίων) με κοινόχρηστη πισίνα.
Όλα τα καταλύματα έχουν θέα τη θάλασσα.