Περίληψη

Το Philoxenia Hotel 4* στα Ψακούδια, Χαλκιδική, ζητά για τη σεζόν 2020 Οροφοκόμο (Houseman).

Απαραίτητα προσόντα:

  • Καλή γνώση της ελληνικής και της αγγλικής γλώσσας
  • Απολυτήριο λυκείου επιθυμητό
  • 2ετής τουλάχιστον επαγγελματική εμπειρία σε ανάλογη θέση, κατά προτίμηση σε μεγάλες ξενοδοχειακές μονάδες 4 ή 5 αστέρων
  • Πολύ καλή υγεία, φυσική κατάσταση και ευελιξία στην κίνηση
  • Ομαδικότητα, εργατικότητα, υπευθυνότητα, ικανότητα αποτελεσματικής οργάνωσης εργασιών και διαχείρισης χρόνου
  • Ευελιξία και προσαρμοστικότητα σε απαιτητικές καταστάσεις και ικανότητα εργασίας υπό πίεση με υπευθυνότητα και αντοχή

Τα καθήκοντα του ρόλου περιλαμβάνουν:

  • Επίβλεψη και ανεφοδιασμό των αποθηκών όλου του συγκροτήματος με λινά, είδη καθαρισμού, αναλώσιμα κ.λπ. καθ’ όλη τη διάρκεια του ωραρίου
  • Σωστή διαχείριση και αποθήκευση του εξοπλισμού και των υλικών (λινά, ιματισμός, υλικά καθαρισμού)
  • Μεταφορά έξτρα κρεβατιών, παιδικών κρεβατιών κ.λπ.
  • Συλλογή και μεταφορά άπλυτων, σκουπιδιών

Το ξενοδοχείο προσφέρει:

  • Εποχική απασχόληση
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας
  • Διατροφή στο staff restaurant
  • Διαμονή σε staff houses

Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται όπως αποστείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα με συνημμένη πρόσφατη φωτογραφία.

You must sign in to apply for this position.

Σχετικά με Philoxenia Hotel

Το ξενοδοχειακό συγκρότημα Philoxenia Hotel βρίσκεται σε μία πευκόφυτη ακτή της Χαλκιδικής, όπου η φιλοξενία είναι αναπόσπαστο κομμάτι της κουλτούρας του, προσφέροντας μία αξέχαστη εμπειρία καλοκαιρινών διακοπών.