Περίληψη

Ο όμιλος bluegr Hotels & Resorts αναζητά για τις ξενοδοχειακές του μονάδες στον Άγιο Νικόλαο Κρήτης, Maintenance Engineer.

Περιγραφή Θέσης:

  • Σχεδιασμός πλάνου συντηρήσεων των ξενοδοχείων εναρμονισμένου με τη στρατηγική του ομίλου
  • Προετοιμασία και εποπτεία όλων των μελετών/πλάνων για τα έργα του ξενοδοχείου
  • Συμμετοχή στον σχεδιασμό των έργων ανακαίνισης όλων των ξενοδοχείων
  • Πραγματοποίηση ποιοτικών ελέγχων όλων των συστημάτων και του εξοπλισμού
  • Συντονισμό των εξωτερικών συνεργατών με στόχο την επίτευξη υψηλής ποιότητας αποτελέσματος
  • Σύνταξη του προϋπολογισμού συντηρήσεων και ετοιμασία των σχετικών ετησίων και μηνιαίων reports
  • Σχεδιασμός, τροποποίηση και διασφάλιση της εφαρμογής όλων των σχετικών πολιτικών και διαδικασιών του ομίλου
  • Διασφάλιση της εφαρμογής και τήρησης όλων των απαιτήσεων των πιστοποιήσεων των ξενοδοχείων
  • Διασφάλιση της τήρησης των κανόνων ασφάλειας εργασίας
  • Εκπαίδευση του ανθρώπινου δυναμικού των ξενοδοχείων για τα θέματα του τομέα ευθύνης του
  • Συνεργασία με τις ομάδες συντήρησης των ξενοδοχείων
  • Συντονισμός special projects

Προσόντα:

  • Πτυχίο Ηλεκτρολόγου Μηχανικού. Μεταπτυχιακός τίτλος σπουδών θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν
  • Εργασιακή εμπειρία τουλάχιστον 5 έτη σε αντίστοιχη θέση με εμπειρία σε μελέτες, συντηρήσεις και ανακαινίσεις
  • Εργασιακή εμπειρία σε ξενοδοχείο είναι σημαντικό επιπρόσθετο προσόν
  • Γνώση νομοθεσίας ασφάλειας εγκαταστάσεων και ασφάλειας εργασίας
  • Πολύ καλή γνώση και χρήση της Αγγλικής γλώσσας
  • Γνώση προγραμμάτων Ms Office και AutoCAD
  • Ικανότητα σχεδιασμού προτάσεων και λύσεων με υψηλή αισθητική / καλαισθησία
  • Project Management, οργάνωση και διαχείριση έργων, τήρηση προθεσμιών και επίτευξη επιθυμητού αποτελέσματος
  • Ικανότητα εργασίας με ευελιξία και αποτελεσματικότητα σε ένα περιβάλλον που συνεχώς εξελίσσεται
  • Υπευθυνότητα και ικανότητα λήψης αποφάσεων και ανάληψης πρωτοβουλιών
  • Ικανότητα αποτελεσματικής επικοινωνίας
  • Ομαδικότητα
  • Εστίαση στις ανάγκες του πελάτη (εσωτερικού και εξωτερικού)
  • Διαπραγματευτικές ικανότητες

Η εταιρεία προσφέρει:

  • Εργασία καθ’ όλη τη διάρκεια του έτους σε ένα δυναμικό και ευχάριστο περιβάλλον
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αμοιβών αναλόγως της προϋπηρεσίας και των προσόντων
  • Συνεχή εκπαίδευση

Συνδεθείτε για να κάνετε αίτηση για αυτή τη θέση.

Σχετικά με bluegr Hotels & Resorts

The Bluegr Hotels & Resorts Company features some of the best hotels in Greece that combine the 3 pillars of quality tourism: exceptional service, hospitality excellence and breath-taking locations.

From the Life Gallery design boutique hotel in Athens to the Sensimar Minos Palace sea view resort, the luxury Minos Beach hotel and the Candia Park village in Crete as well as Sunprime Miramare Suites & Villas in Rhodes, the bluegr collection of hotels ensures a holiday made of dreams; a memorable holiday of leisure and wellness, business and pleasures, family fun and romance, an experience for all to cherish for a lifetime.