Περίληψη

Η εταιρεία Grekaddict, επιθυμεί να εντάξει στην ομάδα της έναν παθιασμένο “tech nerd” Front-end Web Developer ως part-time intern, ο οποίος θα συνεισφέρει και θα υποστηρίξει στην περαιτέρω ανάπτυξη της πλατφόρμας της εταιρείας.

Αρμοδιότητες:

  • Ανάπτυξη και διαχείριση των λειτουργιών της ιστοσελίδας
  • Εισαγωγή και επιμέλεια δεδομένων σε 3rd party tech platforms
  • Επίλυση τεχνικών προβλημάτων μέτριας εμβέλειας και πολυπλοκότητας

Απαιτούμενα προσόντα:

  • Εμπειρία με WordPress
  • Βασικές γνώσεις UX
  • Καλή γνώση Αγγλικής γλώσσας
  • Καλή κατανόηση όλης της διαδικασίας ανάπτυξης ιστοσελίδων

Πρόσθετα προσόντα:

  • Βασικές γνώσεις SEO
  • Συγκροτημένος χαρακτήρας, με ισχυρές οργανωτικές δεξιότητες και ομαδικό πνεύμα

Η εταιρεία προσφέρει:

  • Φιλικό εργασιακό περιβάλλον
  • Startup mentality
  • Ευκαιρία εξέλιξης μέσω της εταιρείας
  • Δυνατότητα περαιτέρω συνεργασίας μετά τη λήξη της πρακτικής άσκησης

Ο χρόνος διάρκειας της πρακτικής είναι 4 μήνες.

You must sign in to apply for this position.

Σχετικά με Grekaddict

Grekaddict is a marketplace for travel experiences in Greece. The company helps visitors of Greece discover and book online quality checked tours & activities offered by small local businesses.